راهنمای خرید مودم ADSL و بهترین مارک مودم‌های بازار

راهنمای خرید مودم ADSL و بهترین مارک مودم‌های بازار

 

مودم چیست ؟

مودم یک وسیله کوچیکه که امکان اتصال به اینترنت رو براتون فراهم میکنه ! modem  در واقع مخفف دو تا کلمه Modulator  و  demodulator  هست که درخواست کاربر رو از کامپیوتر مبدا به شبکه و همینطور نتیجه درخواست رو از شبکه به کامپیوتر کاربر ( درخواست دهنده ) منتقل میکنه . بازم میگم خیلی کلی و ساده توضیح دادم تا افراد مبتدی سرگیجه نگیرن !

در بعضی جاها به مودم CPE گفته می شود که منظور همان مودم می باشد، برای هرنوع اینترنت یک مودم یا CPE وجود دارد و نمی توانیم از مودمی که برای تکنولوژی خاصی می باشد برای یک تکنولوژی دیگر استفاده نماییم.

در دنیا امروز برای هر یک از موارد فوق یک نوع مودم وجود دارد: Dial Up, ADSL, Wimax, GPRS, GPRS<E در بعضی از مودمها مشاهده می شود که برای دو تکنولوژی ADSL,GPRS به صورت ترکیبی وجود دارد که اولویت اول با تکنولوژی ADSL می باشد که در صورت قطع ارتباط مودم به صورت اتوماتیک اقدام به سوئیچ و وصل تکنولوژی GPRS می نماید.

 

مودم دایل آپ Dial up Modem

قبل از اینکه تکنولوژی ADSL به کاربران خانگی ایران عرضه بشه همه از اینترنت Dial up  ( دایل آپ نه دیال آپ ) استفاده می کردن . دوستانی که از زمین خاکی شروع کردن خاطرشون هست که اون موقع دو نوع مودم دایل آپ بود . مودم دایل آپ داخلی یا Internal dial up modem و مودم دایل آپ خارجی یا external dial up modem  . الان دیگه این مودم ها منسوخ شدن چون دیگه کسی از اینترنت دایل آپ استفاده نمی کنه . بنا براین ما هم توضیحی در این باره نمی دیم و یه راست میریم سر اصل مطلب .

 

http://www.elmefarda.com/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D9%88%D8%AF%D9%85-adsl/