اینترنت پرسرعت وایرلس

یکی از شیوه‌های استفاده از خدمات پهن‌باند اینترنت، استفاده از ارتباط بی‌سیم یا Wireless است که می‌تواند پهنای باندی بسیار بیش از آن چه که به وسیله سیم‌ تامین می‌شود، در اختیار مشترک قرار دهد.
در این روش از امواج رادیویی، برای انتقال سیگنال بین دو دستگاه استفاده می‌شود.  سازمان مشتری می‌تواند بسته به نیاز خود و با پرداخت هزینه‌ای که با توجه به میزان پهنای باند اختصاص یافته متغیر خواهد بود، از مزایای داشتن پهنای باند اختصاصی زیاد بهره‌مند شود. در این روش بر خلاف خط استیجاری، مخابرات نقشی بر عهده نخواهد داشت. تنها محدودیتی که در این روش در نظر گرفته خواهد شد، انتقال سیگنال‌ها در باند فرکانسی مجاز اینترنت بی‌سیم یا Wireless است. باند فرکانسی مجاز این خدمات در سراسر جهان، فرکانس‌های 2.4، 5.4 و 5.8 مگاهرتز است و شرکت‌های ارایه دهنده‌ی این خدمات تنها می‌توانند خدمات خود را در این فرکانس‌ها ارایه کنند.

پیش‌نیازها

برای استفاده از خدمات Wireless اینترنت، باید پیش‌نیازهای زیر فراهم باشد:

●   نداشتن تداخل فرکانسی با مراکز دیگر
برای استفاده از خدمات بی‌سیم
کنسرسیوم اینترنتی A&D Corp لازم است مکان جغرافیایی مورد نظر مشتری، از نظر تداخل فرکانسی سنجیده شود. اگر در فاصله‌ی میان تجهیزات و دفتر مشتری، مکان دیگری در حال استفاده از فرکانس‌های مجاز بی سیم باشد، امکان تداخل فرکانسی وجود خواهد داشت که می‌تواند ارایه‌ خدمات را با مشکل رو به رو سازد. در صورت وجود تداخل فرکانسی، کنسرسیوم اینترنتی A&D Corp در وهله‌ اول فرکانس را در محدوده مجاز تغییر خواهد داد. اگر استفاده از هیچ یک از فرکانس‌های مجاز در محدوده مورد نظر میسر نباشد، کنسرسیوم اینترنتی A&D Corp سایت ارایه دهنده‌ خدمات را به یکی دیگر از پایگاه‌های خود مستقر در استان آذربایجانشرقی و شهر تبریز جابه‌جا خواهد کرد. یادآور می‌شویم که کنسرسیوم اینترنتی A&D Corp با در اختیار داشتن بیش از 20 پایگاه برای ارایه‌ی خدمات بی‌سیم در محدوده‌ی شهر تبریز امکان برقراری ارتباط بی‌سیم را برای اکثر نقاط تبریز فراهم کرده است.
 اگر با تمام تمهیدات در نظر گرفته شده، امکان برقراری ارتباط بی‌سیم برای سازمان شما میسر نباشد،
کنسرسیوم اینترنتی A&D Corp سرویس‌های دیگری را برای پوشش‌ نیازهای سازمان شما پیشنهاد خواهد کرد.

●   تامین خط دید مستقیم بین مرکز مشتری و کنسرسیوم اینترنتی A&D Corp
برای ایجاد ارتباط به وسیله امواج رادیویی، لازم است که دو مرکز ارایه دهنده‌ و گیرنده‌ی خدمات، خط دید مستقیم داشته باشند.
کنسرسیوم اینترنتی A&D Corp با در اختیار داشتن بیش از 20 پایگاه برای ارایه خدمات اینترنت بی‌سیم امکان مناسبی را برای ارایه‌ی این خدمات فراهم آورده است. در صورتی که خط دید مستقیم به صورت عادی وجود نداشته باشد، می‌توان از آنتن‌های ثابت استفاده کرد.

●   تامین امکانات سخت‌افزاری
برای استفاده از خدمات بی‌سیم (Wireless) و بسته به این که بخواهید از چه امکانات این سرویس استفاده کنید، باید امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مناسب فراهم کنید که جزییات دقیق آن را کارشناسان
کنسرسیوم اینترنتی A&D Corp به اطلاع شما خواهند رساند.
برای این منظور،
کنسرسیوم اینترنتی A&D Corp، محصولات و خدمات متنوعی را در این زمینه ارایه می‌کند و نیازهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری سازمان شما را برای استفاده از این سرویس و البته نیازهای به مراتب فراتر در این زمینه‌ را پوشش می‌دهد.

●   ملاحظات امنیتی
بی‌گمان، هنگامی که ارتباط شبکه‌ی سازمان شما با اینترنت و به طور کلی، خارج از سازمان برقرار می‌شود، خطرات نفوذ به شبکه و ریسک‌های امنیتی افزایش می‌یابد. بر این اساس، ضروری‌ست کاربران اقدامات کارسازی را برای افزایش امنیت شبکه در مقابل نفوذ‌های احتمالی درون و خارج سازمان انجام دهند.

 

چه کسانی می‌توانند از خدمات اینترنت بی‌سیم کنسرسیوم اینترنتی A&D Corp استفاده کنند؟
 تمام سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ که برای برقراری ارتباط با شبکه جهانی و شبکه‌های داخلی خود به پهنای باند بیش از 1 مگا بیت بر ثانیه و با سرعت ارسال و دریافت برابر نیازمندند، می‌توانند از خدمات بی‌سیم
کنسرسیوم اینترنتی A&D Corp استفاده کنند. افزون بر این، اگر به دلیل محدودیت‌های مخابراتی امکان استفاده از خدمات خط استیجاری ممکن نباشد، خدمات پهن باند می‌تواند جایگزین مناسب این خدمات باشد.